top of page

Pozvánky na události na našem statku

 • Pečeme chleba se Standou na statku IV
  so 25. 3.
  Čečetkův statek
  S chlebem je spojeno odpradávna mnoho rituálů, které si určitě připomeneme. Od prvních chvil, kdy se člověk naučil dělat chléb, stal se bochník symbolem lidské práce a námahy, zároveň i symbolem srdečnosti a také vděčnosti za dar života. Proto si také připomeneme tyto hodnoty a poděkujeme předkům.
 • Voda, klíč ke zdraví
  čt 13. 4.
  Čečetkův statek
  Vše živé a životodárné patří i k našemu statku. Proto jsme rádi, že naše dobrá známá Pavlína Ptáčková pomohla zařídit návštěvu předního odborníka na VODU pana Zdeňka Čermáka. Vstupné dobrovolné.
 • Bylinková procházka II, s bylinkářkou Radkou Svatošovou
  st 10. 5.
  Čečetkův statek
  Radka před lety založila bylinkovou školu Zelená louka a zve do ní zajímavé hosty. Zajímá se především o bylinářství v kontextu původních slovanských a keltských tradic a o využívání našich místních bylin.
 • Ze starého nové, aneb Outfit, který si sama ušiješ
  so 13. 5.
  Čečetkův statek
  I doma, v kuchyni, v postýlce, venku na zahrádce můžete chodit hezky oděná. Postačí k tomu staré věci na sebe, které ještě nechcete vyhodit, ale nosit je už nemůžete, nebo cíchy, které už nepovlíkáte, trička, která už nenosíte....
 • ZANECHTE SVŮJ OTISK NA NAŠEM CHODNÍČKU
  čt 18. 5.
  Čečetkův statek
  Do jinak šedých dnů můžete vnést barvy, zapojit pestré části nových příběhů, které si sami poskládáte a dáte jim smysl. Stejně tak si můžete představit, že ty rozbité části našeho chodníčku jsou pokryty MOZAIKOU Z KAMÍNKŮ A BAREVNÝCH ČÁSTÍ KACHLIČEK a vytvářejí obrazy. A že jste se na tom podílely.
 • MARIEN - koncert hudební skupiny
  ne 28. 5.
  Čečetkův statek
  Hudební skupina Marien z Pardubic patří k nejvýraznějším tvářím nastupující generace v žánru folkové, country a trampské hudby. Věnují se akustické kytarové muzice a vícehlasému zpívaní, hrají melodické písně převážně z dílny Víti Troníčka.
 • Pavla Boučková a František Vomáčka
  so 10. 6.
  Čečetkův statek
  Pavla Boučková je vyhledávaná písničkářka a textařka. Je autorkou řady textů, mnohé získaly hudební podobu. "Na štěstí se mi líbí, že je prosté"
 • Markéta Voříšková Hapka a Jiří Vedral - Večer se šansony
  čt 22. 6.
  Čečetkův statek
  S Markétou Voříškovou Hapka a Jiřím Vedralem jste se na našem statku už potkali před dvěma lety. Loni to nevyšlo, ale letos jsou hvězdy v příznivém postavení :-)
mracek.png