top of page

ne 16. 6.

|

Čečetkův statek

Mirek Kemel trio - koncert 2024

Autor kreslených vtipů Mirek Kemel zpívá své autorské písně a u nás vystoupí za doprovodu kapely, kterou tvoří Vlastimil Konopiský - elektrická a akustická kytara a Tomáš Görtler - akordeon. Koncert uvede duo Pavla Boučková & František Vomáčka svitavská písničkářka a básnířka a kytarista.

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události
Mirek Kemel trio - koncert 2024
Mirek Kemel trio - koncert 2024

Čas a místo

16. 6. 2024 15:00

Čečetkův statek, Lhůta, 566 01 Vysoké Mýto, Česko

O události

Mirek Kemel je hudebníkem již od mládí, ač svoje první album Krajem šel anděl vydal až v roce 2011. Jako muzikant je člověkem spíše introvertním a zahloubaným, humor známý z jeho skvělých kreslených vtipů by člověk v jeho písních hledal marně. Nicméně jeho vtipy budou provázet celý koncert prostřednictvím jeho komentářů mezi jednotlivými písněmi. Nenechte si tento skvělý zážitek v podobě hlubokých textů písní v kombinaci s humorem ujít.

Mirkova písničkářská tvorba je vážná a výrazně poetická. Má skvěle odpozorované drobné životní situace, které dokáže rozvést bezmála ve fresku existenciálního významu. Nebojí se vykreslení příběhů, které jsou třeba i na hraně. Mirek Kemel je úžasný mistr zkratky, brilantně pracuje se zavedenými obraty, jež ale představuje v osobitých a neotřelých kontextech. Zároveň si rád pomáhá silně poetickými zvířecími metaforami. Jeho výpověď je vlastně velmi přirozená, slova mají skutečný obsah, nestrojená a pěvecky syrová.

Mirek Kemel vyrostl během let v písničkáře, kterého je radost poslouchat, ať už zahraje v kterékoliv ze svých sestav a my věříme, že koncert na Čečetkově statku bude další z příjemných zážitků, který pro vás rádi připravujeme.

Koncert uvede duo Pavla Boučková & František Vomáčka svitavská písničkářka a básnířka a kytarista. 

Sdílet událost

bottom of page