top of page

Tvořit, učit se a inspirovat sebe i druhé

Pořádáme tvořivé dílny (workshopy), nabízíme možnost zúčastnit se našich seminářů a vy máte možnost si něco zkusit, poradit se, naučit se, rozvíjet své dovednosti a sdílet zážitky. Ať už se jedná o zdravý životní styl, pečení a vaření, kreativní tvorbu všeho druhu (keramika, kresba, práce se slovem a jazykem). Sledujte náš program.

Ponořit se do vůně bylinek
a květin

V letošním a příštím roce se budeme na statku věnovat zahradám, budeme využívat hojnosti máty všeho druhu, meduňky a špenátu a tvořit šťávy a likéry. Máme v plánu oset část západní zahrady lučním kvítím a osázet okolí přírodního jezírka travami a kosatci. Rádi tyto aktivity zapojíme do programu setkávání a workshopů.

Zrelaxovat – „Jen tak být“

Odpočívat v zahradách, koupat se, meditovat a relaxovat můžete v zahradách, v jezírku, při procházkách nedalekými loukami a lesy, spánkem v zahradě pod třešní či pod jabloní (jednotlivě i ve dvou, případně malá skupinka). Taková zastávka se vám může hodit při cestě ze služební cesty, z práce, nebo se k nám můžete vydat „jen tak“. Můžete si u nás objednat piknikový koš, případně využít služby kouče. V případě zájmu nás kontaktuje a dohodneme se osobně.

Setkávat se a sdílet

Organizujeme setkání lidí, kteří si chtějí něco prožít, předat, sdílet. Lidí, kteří si chtějí povídat i naslouchat, inspirovat se, radovat se, odpočívat, nabrat energii. Pořádáme setkání rodinná i rodová. Propojujeme a síťujeme. Vytváříme nová společenství. Sledujte náš program.

Fotografovat a nechat se fotografovat

Prostředí našeho nádvoří, starých kamenných zídek, pavlače, přírodního jezírka, dalších zákoutí, a hlavně zahrad je inspirací pro fotografy. Pořiďte si u nás hezké záběry vás, vašich dětí i vaší rodiny. Můžete si zde nafotit svatební fotky, romantické fotky či fotky k životním jubileím. Fotografa vám můžeme zajistit. Kontaktujte nás.

Poznávat se a rozvíjet se po stránce osobnosti

S naším průvodcem -koučem/mentorem/facilitátorem - máte možnost „prohlédnout“ si Vaši situaci, zjistit, co je na ní pro vás důležité a proč, srovnat si myšlenky, uvědomit si potřeby a pracovat si s nimi. Setkání s koučem je příležitostí se vyznat v tom, co vám právě leží v hlavě nebo v žaludku (nebo v obojím) a nemůžete spát, nebo se někam hnout. Příležitost si na něco přijít, vyjasnit si cestu, učinit rozhodnutí, a nechat se provést změnou. Připravujeme kurzy, workshopy a semináře osobního rozvoje.

Kulturně se obohatit

V letošním roce pro Vás připravujeme koncerty ve dvoře, divadla, kouzelnická vystoupení a další kulturní počiny. Sledujte náš Program

Ponořit se do starých časů, oslavit přírodu

Připravujeme pro vás rituály a oslavy přírody, retro akce spojené s dobovým oblékáním a fotografováním. Sledujte náš program

Přiložit ruku k dílu

Udělat něco užitečného a prožít něco jako pracovní terapii. U nás si můžete vybrat z těchto prací: Natírání (dřevěný plot, brána. Štípání dřeva. Sekání trávy (sekačka, kosa, křovinořez). Opracování kamene, dřeva. Úklid ve stodole. Pletí záhonku. Sázení keřů a květin. V době zrání sběr ovoce a jeho zpracování. Úklid domácnosti. V případě zájmu nám pomoci, nás kontaktujte.

Zachránit Pazdernu

V České republice jedinečnou historickou sušírnu lnu a později ovoce, nacházející se v samotné špici naší západní zahrady. Je z větší části postavena ještě z nepálených cihel a částečně dozděna pálenými cihlami. Má půlkruhový tvar a my chceme tento objekt stabilizovat a později jej využít jako úžasné místo pro vaši relaxaci či meditaci. Poptáváme odborníky, kteří nám poradí, jak ji svépomocí zachránit, či pomohou uspořádat workshopy, na kterých se zájemci naučí mnohé dovednosti s tradičními přírodními materiály. Čtěte více o pazderně zde
https://www.pamatkovykatalog.cz/susarna-lnu-11214538

Ubytovat se

Připravujeme pro vás nevšední ubytování od jara do podzimu ve velkém apartmánu statku se dvěma pokoji, kuchyňkou, sociálním zázemím a koupelnou, s vchodem na dlouhou dřevěnou pavlač. Zde se můžete slunit a odpočívat. Relaxovat můžete v jezírku a zahradách, ale hlavně máte na dosah atraktivní výlety do Toulovcových maštalí, na Košumberk, do Nových Hradů, Vraclavi, i do Litomyšle a Vysokého Mýta. Máte-li zájem, zamluvte si u nás pobyt.

Využít krás přírody a kultury okolí statku.

Turistika, kultura, historické památky a okolí

bottom of page