top of page

so 10. 6.

|

Čečetkův statek

Pavla Boučková a František Vomáčka ZRUŠENO

Pavla Boučková je vyhledávaná písničkářka a textařka. Je autorkou řady textů, mnohé získaly hudební podobu. "Na štěstí se mi líbí, že je prosté"

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Pavla Boučková a František Vomáčka ZRUŠENO
Pavla Boučková a František Vomáčka ZRUŠENO

Čas a místo

10. 6. 2023 15:00

Čečetkův statek, Lhůta 20, 566 01 Vysoké Mýto, Česko

O události

Na Pavlu Boučkovou se moc těšíme. Už u nás také vystupovala, a to s pořadem Tetelení v písni. Zpívala i písničky ze svého CD Máří, chci tě pozvat na víno. Těší nás, že si tato vyhledávaná písničkářka a textařka ze Svitav ráda návštěvu Čečetkova statku zopakuje, tentokrát ji bude doprovázet František Vomáčka. "František má krásnou energii, při hraní s ním jsem šťastná," napsala nám Pavla a my to na jejím hraní s ním rádi pozorujeme.

Pavlínka ráda vystupuje ve dvojici. Po jejím dlouholetém hudebním partnerovi Jiřím Michálkovi se jí moc stýská. I my ho zdravíme do nebe.... Dnes občas Pavla hraje i se Simonou Oláhovou, se kterou se seznámila na našem dvoře při koncertu Dou naboso, a moc jim to spolu jde. 

S Pavlínkou jsme po koncertu na podzim 2021 seděli u ohně v krbu našich tehdy zcela nových kachlových kamen a povídaly o životě. Naše vnoučata se skamarádila s jejími menšími dětmi a po koupačce v jezírku se všechny děti sušily u kamen..... Byl to tehdy moc prima večer. 

A bude zas... Věříme, že i pro vás. 

Ale zpátky k jejímu tvoření: Pavlínka je autorkou řady textů, její básničky jsou nádherné, mnohé texty získaly hudební podobu. Autorka většinou čerpá ze životních zkušeností, každodenního života, radostí a starostí. Je starostlivou a obětavou maminkou čtyř dětí. V roce 2006 jí v litomyšlské tiskárně vyšla sbírka básní "Krámek nezbytných zbytečností", a to pod záštitou manželů Šperlových. V roce 2010 vyšlo CD "Kytka divoká", nahrané s bigbeatovou kapelou Apropo. V letech 2010-2018 vystupovala s Jiří Michálkem, který ji doprovázel na kytaru při jejich společných vystoupeních. V roce 2017 spatřila světlo světa kniha "Máří, chci tě pozvat na víno" (slouží i jako obal stejnojmenného CD). Pavlínka je autorkou písní, tedy textů i melodií, i pro divadelní představení "Jak si postavit auto" podle knihy Martina Sodomky. Vytvořila hymnu basketbalového klubu Tuři Svitavy.

Možná, že vytvoří hymnu pro Tvořivý Čečetkův statek. 

Vstupenky

  • Pavla Boučková

    Koncert pod širým nebem na Čečetkově statku.

    220,00 Kč
    Prodej skončil

Sdílet událost

bottom of page