top of page

Pečeme chleba se Standou na statku IV.

Aktualizováno: 22. 3. 2023
Pečení chleba na Čečetkově statku si vyžádalo již čtvrté opakování. I tentokrát chléb upečeme v našich kachlových kamnech a procesem nás provede Standa Celý, který je profesí i duší pekař a pracuje v pekárně Sázava.


S chlebem je spojeno odpradávna mnoho rituálů, které si určitě připomeneme. Od prvních chvil, kdy se člověk naučil dělat chléb, stal se bochník symbolem lidské práce a námahy, zároveň i symbolem srdečnosti a také vděčnosti za dar života. Proto si také připomeneme tyto hodnoty a poděkujeme předkům.

Vstoupil vám chléb do snu? Vězte, že pokud se vám o chlebu zdá ve snu, přinese vám to dobré zprávy. Vidět drobty přináší hodně peněz a krmit chlebem ptáky znamená šťastný rodinný život.

Standa pro nás bude mít mnoho užitečných návodů, rad a inspirace. Kromě toho, že společně zaděláme těsto, které vypracujeme, necháme vykynout a budeme s ním pracovat, budeme mít dost času na besedu. Například o tom, kolik známe druhů chleba a který nám chutná? Který je nejzdravější, nejchutnější, nejlepší... A který chléb nejdéle vydrží? Jak jej nejlépe uchovávat? Balit do utěrky, do igelitu, nebo zavírat do chlebníku?


Jaké jsou rituály spojené s pečením, pojídáním a uchováním chleba? Jak správně krájet chléb? A jaké mýty a zvyky známe?

Bude prostor i dobrou kávu, oběd, i na procházku po zahradě. Bude příležitost namazat si čerstvý chléb sádlem se škvarky a přikusovat kyselou okurku....


Svačina, nealkoholické nápoje, zdravý oběd, suroviny a vedení workshopu je v ceně 1 190 korun. Platbu můžete provést online z našeho webu kliknutím na tlačítko "Vstupenky".
Děkujeme za váš zájem.

Těšíme se na vás.

Zdenka a Oldřich Hanyšovi369 zobrazení0 komentářů

コメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加
bottom of page